Parke Yaptırmak İstiyorum
Yaşam alanlarınıza konfor ve estetiği taşımak için bizimle iletişime geçin.

KASTAMONU ENTEGRE

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük grubundan biri olan Kastamonu Entegre, ağaç bazlı panel sektöründe üretim yapmak üzere 1969 yılında İstanbul’da kuruldu. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu ham ve melamin kaplı MDF ve yonga levha, laminat parke, yangına dayanıklı MDF ve yonga levha, neme dayanıklı MDF ve yonga levha, boyalı panel, petek dolgulu dekoratif panel, parlak panel, tezgah, kapı paneli ürünleri üretmektedir. 5700 çalışanı ile imalattaki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, Amerika’dan Çin’e 92 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. İSO İlk 500 Sanayi Kuruluşu arasında 41. sırada yer almaktadır.

Yurt içinde Kastamonu ve Gebze'de MDF ve yonga levha, Balıkesir, Samsun ve Tarsus'ta yonga levha, Adana'da MDF, yurt dışında ise Romanya'da kapı paneli ve yonga levha, Bosna Hersek'te kraft kağıt, Bulgaristan'da yonga levha, Rusya'da MDF ve A.B.D’de odun yongası olmak üzere toplamda 6 ülkede, 11 lokasyonda, 16 fabrikada üretim yapılmaktadır. Yılda 70 milyon m² laminat parke, 5 milyon m³ ağaç bazlı panel, 19,5 milyon adet kapı paneli üretim kapasitesiyle sektöründe Türkiye’de 1’inci, Avrupa’da 4’üncü, dünyada ise 7’inci sırada yer alan global bir güçtür. Her gün 3000 konutun zemini için gerekli laminat parke, mobilya ihtiyacını karşılayacak kadar ahşap panel ve iç kapı ihtiyacını karşılayacak kadar kapı paneli üretilmektedir. Günlük satış hacim olarak “500 tır”lık sevkiyata denk gelmektedir.

Global bir oyuncu olma vizyonu doğrultusunda çalışan Kastamonu Entegre, sektöründe Turquality belgesi alan ilk şirkettir. ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) Kalite Sistemleri ile MEDEPAN markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normlarına (EN) uygun üretim yapmaktadır.

www.keas.com.tr

PARKEDE BİR DÜNYA MARKASI

Kastamonu Entegre, yurt içinde bulunan Gebze, Kastamonu, Adana tesisleri ve yurt dışında bulunan Tataristan tesislerinde yıllık 70 milyon m² üretim kapasitesiyle laminat parke üretimi yapmaktadır. 1999 yılında ilk laminat parke üretimine başlayan Kastamonu Entegre, bugün ana marka ve alt kategorileriyle dünya laminat parke ihtiyacının %5’ini tek başına karşılamaktadır.

Komple bir yer döşeme sistemi olarak dünya standartlarında AC3 ve AC4 seçeneklerinde üretilen Artfloor laminat parke, yüksek yoğunlukta lif levhanın (HDF) iki yüzünün kaplanmasıyla oluşan ve üretiminde dekor kağıdı, üst kaplama, balans kağıdı gibi malzemelerin kullanıldığı, genellikle kapalı alanlarda ofis ve konutlarda yer döşemesinde kullanılan bir malzemedir. Masif parke ve lamine parkeye alternatif olan bu ürünün öne çıkan özelliği masif parkeler gibi sistire cila gerektirmemesi, kolay çizilmemesi ve aşınmaz olmasıdır. Ayrıca laminat parke üretiminde orman bakım ve aralama çalışmalarında elde edilen ikincil kısımlar ve plantasyon şeklinde yetiştirilen ağaçlar kullanıldığı için doğal ormanlara zarar verilmez. Bu özelliğiyle laminat parke çevre dostu bir üründür.

Kolay uygulanabilirliği, doğal, dekoratif ve sıcak görünümü, yeterli fiziksel ve mekanik özelliklere sahip olması, hijyenik yapısı, uygun fiyatı, kolay temizlenebilir olması, çevre ile ilgili olumlu özellikleri ve bol bulunabilir olması gibi nedenlerle, laminat parke önce Avrupa ve ABD’de ilerleyen yıllarda da ülkemizde yaygın kullanımı ile kabul görmüş ve yer döşemeleri pazarından etkin bir pazar payı almayı başarmıştır.

Her ürünü, üretim aşamasında 62 ayrı testten geçirerek parke haline getiren Kastamonu Entegre, Türkiye’de en çok tercih edilen laminat parke markalarını bünyesinde barındırmaktadır. Şirketi farklı kılan en önemli özelliklerden birisi de tesislerinde kalite kontrol ve tasnif işinin bilgisayar kontrollü kamera sistemiyle yapılması ve üretimin her aşamasında en son teknolojiden yararlanılmasıdır.

 

Kastamonu Entegre
Kısıklı Caddesi. No: 13, 34662 Altunizade, İstanbul-Türkiye
T.
+90 216 554 30 00
F.
+90 216 554 30 00
M.
info@keas.com.tr
© 2019 Tüm hakları saklıdır.Copyright